Funkce klimatizace

Vývoj nezastavíš – o tom, jak klimatizace už jen neklimatizují

Vaši novou klimatizaci můžete využívat klidně celý rok. Když si vyberete tu pravou, už s ní nebudete muset jen klimatizovat. Víte, jak tu vaši využít naplno?

Moderní klimatizace jsou malé, ale šikovné. Dobrá, malé možná všechny nejsou, ale šikovné rozhodně ano. Neslouží už jen na chlazení vzduchu. Dokáží toho mnohem víc. Umí prostor vyhřát, umí snížit vlhkost vzduchu a dokonce zvládnou vzduch i pročistit. A to vše lze navíc ovládat mobilním telefonem.

Chlazení klimatizací

Asi nejzákladnější funkce, kvůli které si klimatizaci pořizujete. Když ji spustíte, vzduch ochladí a zároveň zbaví vlhkosti. Klimatizace pracuje na principu výměny a přesunu energií. Pokud v místnosti chladíme, odčerpáváme z ní teplo. Chladivo cirkuluje díky vysoce účinnému kompresoru.

Ve vnitřní jednotce se chladivo odpařuje a tím se místnost ochlazuje. Ve vnější jednotce dojde ke zkondenzování chladiva a odevzdání tepla do vnějšího prostředí. Venkovní jednotka hřeje, proto nemůže být v uzavřených nevětraných prostorech (ne nedělalo by to dobrotu). Od vnitřní jednotky je nutné zajistit odvod kondenzované vody, protože vzduch proudící přes výparník vnitřní jednotky obsahuje určité procento vlhkosti, které při ochlazení vzduchu zkondenzuje.

Topení klimatizací

Možná trochu nečekaná funkce, ale také jí některé modely disponují. Umí to především reverzní klimatizace, u kterých je vnější jednotka vybavena navíc ještě reverzním ventilem (tzv. čtyřcestný ventil). Podle nastavení se obrátí chod chladícího okruhu klimatizace, takže vnitřní klimatizační jednotka začne topit a vnější chladit.

Dále je možné i odvlhčení vzduchu klimatizací. Tím už disponuje téměř každý model. Pomůže vám nejen s ochlazením, ale také se snížením vlhkosti u vás doma, ať už v pokoji v zimě sušíte prádlo, nebo zrovna vaříte v kuchyni bez digestoře. Zabráníte tak tvorbě plísní.

čištění vzduchu

Filtrace vzduchu klimatizací

Další šikovná vychytávka. Standardní součástí moderní klimatizace je antibakteriální filtr. V případě značky LG jsou vyšší řady doplněné dokonce o 3M Mikro-prachový filtr, který díky elektrostatickému náboji zachytává prachové částice o velikosti 0,3 μm. Nejvyšší řada klimatizace LG Prestige má dokonce filtr, který z ovzduší odstraňuje nejen mikroprach, ale i mikroorganizmy a alergeny.

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.