Rekuperační jednotky pro domy a byty

Ve středověku a raném novověku se otevřená okna nevyplatila hlavně účastníkům defenestrací. V současné době se ale nevyplatí téměř nikomu. Na jaře se vzduchem dostanou do interiéru pyly. V létě se slunce postará, abyste se pořádně zapotili. Podzim přinese kromě opadaného listí také vrstvu prachu a zimní větrání způsobuje rýmu a také prázdnou peněženku. Řešením je rekuperace. Nejen, že dokáže vyvětrat místnost bez úniku tepla. Brání také šíření prachu a pylů a ušetří vám mnoho peněz i hádek.

Systém centrální rekuperace

Systém centrální rekuperace funguje podobně jako krevní oběh. Funkci srdce vykonává hlavní jednotka, která pomocí rozvodů přivádí čerstvý vzduch do všech místností vašeho domova. Její hlavní výhodou je vysoká účinnost, uživatelský komfort a na své si přijdou i milovníci minimalismu a interiérového designu. Větrací prvky uvnitř totiž skoro nezaznamenáte a na fasádě uvidíte jen jednotku na přívod a odvod vzduchu. Systém se dá navíc rozšířit o mnoho doplňků, které vám zajistí ještě větší komfort. Může to být například CO₂ nebo čidlo vlhkosti. 

Vyberte si mezi nástěnnou jednotkou NORDIC S nebo stropní jednotkou NORDIC CL.

Systém decentrální rekuperace

Systém decentrální rekuperace představuje instalačně snazší a cenově dostupnější řešení. Zvládne ale vyvětrat jen omezený prostor, proto budete muset umístit rekuperační jednotku do každé místnosti. Pokud ale bydlíte ve starší zástavbě a neplánujete do budoucna větší rekonstrukci, je pro vás decentrální rekuperace ideálním řešením.

Kalkulačka výkonu

1 Pro jak velkou podlahovou plochu vybíráte rekuperaci?


m2

2 Jak vysoký strop máte v místnosti?


cm

3 Kam chcete jednotku umístit?


Celkový objem

250 m3


Potřebné proudění vzduchu

175 m3/h

Pojďme si to probrat

Zdarma navrhneme řešení přesně podle vašich představ

Rekuperační jednotka Flexit Nordic S2

Doporučená jednotka
Víc o jednotce

Potřebujete radu?

S výběrem vám pomůžeme ještě dnes!

Chcete poradit, jaké řešení je pro vás nejlepší? Rádi vám řekneme náš odborný názor. Za kolik? Zdarma. Proč? Protože plánovat se vyplatí – i nám! 

Kontaktní formulář

Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.