Údržba, čištění a opravy klimatizace

Klimatizace je jako další člen domácnosti. Aby vám dělala radost, je potřeba se o ni starat. Dejte si pozor, aby se z šikovného pomocníka nestal hlavní domácí zdroj zápachu, plísní a bakterií. Jak to ale udělat?

Každý rok si objednejte naši servisní partu na revizi zařízení

Klimatizaci vyčistíme, odborně ošetříme a seřídíme

Zkontrolujeme mechaniku, tlak chladiva a provedeme diagnostiku

Pravidelnou údržbou prodloužíte životnost jednotky až na 20 let

Proč se pravidelná údržba klimatizace bohatě vyplatí?

Jednoduše řečeno, čistíte, ušetříte a neonemocníte. V klimatizaci se rády zachytávají částice všeho druhu a díky častému střídání teplot dochází i ke kondenzaci vody, která se usazuje uvnitř. Všechny usazeniny jsou v lepší variantě zodpovědné za nepříjemný zápach, snížení výkonu nebo ucpání odtoku kondenzátoru, ale v těch horších případech vytváří nezdravé prostředí.

Zanesená klimatizace je zbytečně zatěžovaná a je dost pravděpodobné, že se porouchá. Pravidelné čištění nejen prodlouží její životnost, ale zároveň uspoří energii.

Nevyčištěná a neudržovaná klimatizace může představovat zdravotní riziko. Usazují se v ní škodlivé bakterie a plísně, které pak mohou být zdrojem různých onemocnění, včetně alergií nebo běžného nachlazení. Správná údržba zajistí lepší zdraví vám i vaší klimatizaci.

Jak často údržbu klimatizace provádět a co má zahrnovat?

Naši servisáci by vás měli navštívit nejméně jednou ročně v případě zařízení v domácnosti. Klimatizace a vzduchotechnika fungující ve značně znečištěném prostředí je vhodné čistit dvakrát i vícekrát za rok. To platí například u velkých průmyslových hal, restauračních kuchyní apod.

Pravidelná revize klimatizace zahrnuje:

Kontrolu vnitřní jednotky

  • vyčistění a umytí vzduchových a pachových filtrů
  • vyčištění vnitřních částí výparníku
  • vyčištění ventilátoru a odpadní vaničky
  • nanesení antibakteriálního přípravku
  • kontrola elektroniky
  • dotažení všech šroubů

Kontrolu venkovní jednotky 

  • vyčištění vnitřních částí venkovní jednotky, výparníku a ventilátoru
  • kontrola těsnosti okruhů a množství chladiva
  • dotažení spojů potrubí a elektrických svorkovnic

Potřebujete záruční nebo pozáruční servis klimatizace?

V případě havárie či poruchy vyšleme servisní tým na zavolání. V pracovní týden u vás budeme co nejdříve. Bereme ohled i na specifické případy, kdy je třeba akutní zásah, jako jsou serverovny, laboratoře nebo nemocnice. Pak sedáme do auta okamžitě i o víkendech.

Většinu náhradních díly máme skladem a dokonce jsme pojištěni proti škodám na majetku až do výše 30 milionů. Nezapomeňte ale, že pro využití všech výhod naši standardní pětileté záruky je každoroční údržba klimatizace podmínkou.

Špatnou zprávu máme pro majitele neznačkových klimatizací. Pokud se vám takové zařízení rozbije, nás brněnský servis vám velmi pravděpodobně nepomůže. Komponenty použité v těchto levných zařízeních jsou nekvalitní, nespolehlivé, jednoduše se porouchají a celková oprava je pak dražší než pořizovací cena. My opravujeme pouze klimatizace od osvědčených značek.

Potřebujete čištění nebo servis? Volejte ihned na

+420 722 870 008