Údržba a servis klimatizací

Klimatizace je jako další člen domácnosti. Když si ji pořídíte, je potřeba se o ni starat. Musíte hlavně dbát na to, aby se z šikovného pomocníka nestal hlavní domácí zdroj plísní a bakterií. Jak to ale udělat?

Údržba klimatizace

Především je třeba klimatizaci pravidelně čistit. Rády se v ní zachytávají částice všeho druhu a díky častému střídání teplot dochází ke kondenzaci vody, která se uvnitř usazuje také. Všechny usazeniny jsou zodpovědné přinejmenším za snížení výkonu klimatizace, za ucpávání odtoku kondenzátoru, a v těch horších případech za vytváření nezdravého prostředí.

čištění klimatizace Brno

Nevyčištěná klimatizace je také hodně zatěžovaná a je dost pravděpodobné, že se porouchá. Čištění klimatizace navíc nejen prodlouží její životnost, ale zároveň uspoří energii.

Čistěte a neonemocníte

Nevyčištěná a neudržovaná klimatizace navíc může představovat i zdravotní riziko. Usazují se v ní zdraví škodlivé bakterie a plísně, které pak mohou být zdrojem různých onemocnění, včetně alergií, nebo běžného nachlazení. Pravidelné čištění proto zajistí lepší zdraví vám i vaší klimatizaci.

Jak často údržbu provádět?

Údržba klimatizace by měla proběhnout nejméně jednou za rok v případě klimatizací v domácnosti. Klimatizace fungující ve více znečištěném prostředí je vhodné čistit dvakrát i vícekrát za rok.

Pravidelná prohlídka klimatizace zahrnuje:

Kontrolu vnitřní jednotky:

  • čištění a umytí vzduchových + pachových filtrů
  • vyčištění vnitřních částí výparníku
  • vyčištění ventilátoru a odpadní vaničky
  • nanesení antibakteriálního přípravku
  • kontrola elektroniky
  • dotažení všech šroubů

Kontrolu venkovní jednotky:

  • vyčištění vnitřních částí venkovní jednotky, výparníku a ventilátoru
  • kontrola těsnosti okruhů a množství chladiva
  • dotažení spojů potrubí a elektrických svorkovnic

 

Čištění klimatizace objednávejte na telefonu: +420 721 888 008

Servis klimatizace

I přes pravidelnou údržbu se ale může cokoliv porouchat. V tu chvíli přichází ke slovu náš servis klimatizace, ve kterém jsou zahrnuty všechny záruční i pozáruční opravy.

Pamatujte ale, že pravidelná údržba klimatizace je třeba, protože jedině tak budete moc využít všechny výhody pětileté záruky.

Zpřísněný režim

Pokud je vaše klimatizace umístěna ve specifických pracovištích (jako jsou serverovny, nebo nemocnice), zajistíme vám rychlý servisní výjezd, aby se problém co nejdříve vyřešil.

Neznačkové klimatizace

Pokud máte pořízenou neznačkovou klimatizaci a ta se vám rozbije, se servisem vám u nás v Brně nepomůžeme. Komponenty použité v neznačkových klimatizacích jsou nekvalitní, nespolehlivé, jednoduše se porouchají a celková oprava je pak dražší než pořizovací cena. My servisujeme pouze klimatizace od osvědčených značek.

 

Telefonní linka pro servisní zásahy: +420 721 888 008

Spolupracujeme pouze s ověřenými dodavateli klimatizací

Vsázíme na ověřenou kvalitu, kterou roky dokazují renomovaní výrobci klimatizací. Máme uzavřené partnerské smlouvy na dodání i servis všech typů klimatizací. Kéž by vše bylo tak snadno ovladatelné jako klimatizace od ENCOFA.