Kam s klimatizací?

Není klimatizace jako klimatizace. Existuje nespočet možností, kam můžete vaši novou klimatizaci umístit a podle toho také musíte vybírat správný typ klimatizace. Je jen na vás a na vašem interiéru, pro co se rozhodnete.

Volte klasiku

Nejběžnějším typem klimatizací v bytech, domech a kancelářích jsou nástěnné klimatizace.

Jejich náklady na provoz jsou nízké, navíc jsou tiché a šikovné, protože mají spoustu užitečných funkcí. Mezi ně patří např. odvlhčení prostoru, nebo filtrace vzduchu.

Na výběr je i velké množství designových provedení. Můžete sehnat jen jednoduché a účelné kousky, ale zároveň i různé designové skvosty z řad ARTCOOL Stylist, nebo ARTCOOL Gallery. Mezi nimi si vyberou i ti nejnáročnější z vás.

Strop proklatě vysoko

Další variantou jsou podstropní klimatizace. Ty jsou vhodné do restauraci kanceláří, obchodů a do objektů s vysokými stropy. Jejich výkon je vyšší, proto je spíše předurčuje především ke klimatizování komerčních prostor. Účinně se ale dají použít i v domácnostech.

umístění klimatizace

Schovka pod parapetem

Parapetové klimatizace představují ideální řešení pro podkrovní místnosti. Hodí se pro klimatizování bytů, domů, nebo restaurací. Navíc díky malé hloubce a jejich umístění pod oknem téměř nenarušují interiér, takže o nic skoro nebudete vědět.

Variabilita především

Konvertabilní klimatizace mohou být umístěné jako podstropní, nebo parapetní. To z nich dělá univerzální klimatizační zařízení vhodné prakticky do jakéhokoliv interiéru. Stejně tak můžete využít mobilní klimatizace. Ty se hodí ve chvíli, kdy rozhodně nemáte v plánu velká bourání a přestavování, nebo když zkrátka potřebujete přesouvat z místnosti do místnosti. Bohužel jsou ale hlučnější a hodí se proto především na nárazové ochlazování.

Vládce velkých prostor

Pro instalaci do velkých místností s vysokými kazetovým nebo sádrokartonovými stropy se doporučují kazetové klimatizace. Největší výhodu představuje skutečnost, že mají čtyři výfukové lamely. Díky tomu vyfukují vzduch do všech čtyř stran. Používají se hlavně v komerční sféře, ale zároveň jsou i vyhledávány náročnějšími zákazníky pro vylepšení luxusních domů a bytů.

Hlavně se schovat

Pokud chcete neviditelnou klimatizaci, které si nikdo nevšimne, volte kanálové klimatizace. Ty se instalují do mezistropního prostoru a v interiéru z nich uvidíte jen výfukové mřížky.

 

Tak co? Jakou klimatizaci potřebuje váš interiér? Vybírejte zde.