Schválně, taky věříte těmto 5 mýtům o klimatizacích?

Někdo věří na bubáky pod postelí a někdo na…, jak jste na tom vy?

Předsudky a domněnky se nevyhnuly ani našemu řemeslu. Hlučnost, škaredý design, žrout energie… Klimatizace montujeme a dodáváme ale už pěknou řádku let na to, abychom věděli, kde jsou zrna pravdy a kde nepochopení.

Někdo věří na bubáky pod postelí a někdo na…, jak jste na tom vy?

Předsudky a domněnky se nevyhnuly ani našemu řemeslu. Hlučnost, škaredý design, žrout energie… Klimatizace montujeme a dodáváme ale už pěknou řádku let na to, abychom věděli, kde jsou zrna pravdy a kde nepochopení.

Pojďme se nejčastějším předsudkům podívat na zoubek. Kriticky a odborně. S chladnou hlavou a nohama v teple. Máme přece klimatizaci.

Je třeba říct, že na každém „šprochu pravdy trochu“. I předsudky ohledně klimatizací musely vzniknout na základě zkušenosti. Mají ovšem i dalšího společného jmenovatele. Byly poplatné době před vice než 10 lety. Dnes, ve věku pokročilé digitalizace, sofistikovaných technologií a nových materiálů, mluvíme prakticky o zásadně jiných produktech, než jaké jste si mohli pořídit v roce 2010. Výrobci reagovali na argumenty nás, běžných smrtelníků, a pod rukama jim vznikla zařízení, která spojuje komfort, úspornost i pěkný design. Staré technologie nahradily nové, ale! Předsudky zůstaly.

Klimatizace jsou hlučné!

Nově vyvinuté součástky ventilátorů umí chladit i topit potichu. Hodně potichu. Hladina hluku při plném provozu nově montovaných klimatizací dosahuje u vnitřních jednotek maximálně 20 dB(A), tedy srovnatelně se zvuky šustění listí nebo dýchání člověka. Směle tedy můžete pracovat, spát nebo si zameditovat. Venkovní jednotky jsou pak takřka neslyšitelné ve vzdálenosti od 2 metrů.

Klimatizace vypadají škaredě!

V létě chceme chládek, v zimě teploučko, co ale chceme celoročně je útulný a hezký interiér. Na našedlé plastové krabice dnes naštěstí zapomeňme. Klimatizace si dnes vyberete v čistém designu i barvě, která odpovídá vašemu preferovanému stylu. Můžete si nechat klimatizaci nalakovat, potáhnout folií nebo i pokrýt speciálně upravenou kůží. A pokud ji nechcete mít na očích vůbec, můžeme sáhnout po mezistropních jednotkách, které vmontujeme do stropních podhledů.

Klimatizace do domácnosti

Klimatizace mají vysoké náklady!

Stavíte pasivní domy, hledáte každou možnou úsporu a pak si do obýváku namontujete žrouta energie, na kterého ročně vynaložíte miliony. Ne, ne. Při detailnějším pohledu na štítky s energetickými účinnostmi moderních klimatizací, najdeme až A+++. Reálně se náklad na standardní roční provoz moderní klimatizace rovná hodnotě večeře pro dva. Jak je to možné? Klimatizace s invertorovým řízením kompresorů totiž poskytuje přesně požadovaný výkon. Klidně nám zavolejte, vysvětlíme blíž… 

Klimatizace podporují šíření bacilů!

Jedním z nejčastějších mýtů je pasování klimatizace na přenašeče chorob a spouštěče alergií. Opak je ale pravdou! Systémy filtrace vzduch reálně čistí a fungují jako husté síto proti pylům, prachu, bakteriím i virům, které zachytí a nepustí zpět do prostoru. Vzduch, který v klimatizované místnosti dýcháte, je tak nejen osvěžující, ale i prakticky zdravější. Filtry navíc sami jednoduše vyměníte, stejně jako pytel v odpadkovém koši. Pro zevrubnější údržbu nám pak stačí zavolat.

Klimatizace LG

Klimatizace jen chladí, topit neumí!

Ať už jste se vrátili z výpravy na severní pól nebo jen máte zimomřivou ženu, teplo přijde vhod. Moderní klimatizace zvládají i roli tepelného čerpadla. A to na jedničku. Můžete si díky nim spolehlivě, bezpečně a bez potřeby použití historických přímotopů užívat teplo i ve velkých budovách. A to i při venkovní teplotě pod minus 20°C.

No řekněte, není skvělé, že se časy mění? :-)

Mrkněte na naše klimatizace do domácnosti

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.