Často kladené dotazy (FAQ)

Aneb odpovídáme na nejčastější dotazy spojené s pořizováním klimatizace a s jejím následným provozem. Třeba odpovíme i na ten váš.

Když budu používat klimatizaci, můžu nastydnout?

Klimatizace vám sama o sobě zdravotní potíže nezpůsobí. Problém může nastat ve chvíli, kdy zvolíte nevhodný model, nebo když klimatizaci používáte špatně. Nevěřili byste, kolik lidí nedodržuje základní premisu, že rozdíl teplot mezi interiérem a exteriérem by neměl být větší jak 5°C - 6°C. A jestli navíc často přecházíte ven a zpět dovnitř, měl by být rozdíl ještě menší.

Špatně zvolenou klimatizací se myslí výkonově poddimenzovaný model. Není-li není výkon dostatečný, klimatizace poběží stále na maximální výkon, což rozhodně okolnímu prostředí nedělá dobře. A ani vám, když budete vedle poddimenzované klimatizace sedět někde blízko. To vás skutečně může i ofouknout.

Budu se muset o klimatizaci starat?

Pokud chcete, aby vám váš nový pomocník do teplých dní sloužil dlouho a dobře, určitě se o ni budete muset jednou za čas postarat. Ale nemějte strach, není to nic náročného. Součástí každé klimatizace je lehce dostupný prachový filtr, který si určitě každé tři měsíce zaslouží jednu pořádnou sprchu. Klimatizace využívané ve špinavějším prostředí, sprchujte klidně častěji.

čištění klimatizace Brno

A abyste měli jistotu, že bude fungovat skutečně úplně bez problémů, nezapomeňte jí jednou za rok nadělit odborné čištění klimatizace.

Když probíhá velká údržba klimatizace, provádí se:

  • Čištění výměníku vnější jednotky – talkovou vodou, nebo stlačeným vzduchem. Kontroluje se také tlak chladiva v okruhu a elektrické zapojení.
  • Čištění vnitřní jednotky – hlavně čištění filtrů a dezinfekce výparníku, zkouší se i odtok kondenzátu

Údržbu klimatizace můžete objednat na stránce servis nebo přímo na telefonu +420 721 888 008

Je potřeba pravidelné plnění klimatizace?

Klimatizační jednotka je od výroby naplněná přesným množstvím ekologického chladiva R410. Po instalaci klimatizace se ještě vykonává měření, při kterém se zkontroluje těsnost všech spojů a zároveň i množství chladiva. V případě potřeby se chladivo doplní. Pokud je montáž provedena odborně, je únik chladiva téměř vyloučený. Plnění klimatizace rozhodně není běžná praxe. Měření množství chladiva se ale i tak pro jistotu při běžné roční prohlídce provádí.

Kolik mě bude stát provoz klimatizace?

Těžko říct. Spotřebu ovlivňuje mnoho faktorů. Navíc každý jsme originál, takže každý budeme klimatizaci používat jinak. Žádných závratných sum ale bát nemusíte. Většina moderních klimatizací od osvědčených výrobců (např. klimatizace LG) dosahují velmi nízké spotřeby při chlazení i při topení. Ty nejlepší mají dokonce běžně už energetickou třídu A+++.

Jak dlouhá bude montáž?

Montáž klimatizace bude trvat různě dlouho podle toho, jak složitý klimatizační systém jste si vybrali. Běžná instalace splitové klimatizace (1 vnitřní a 1 vnější jednotka) trvá zhruba 4 hodiny. V případě složitějších instalací, např. u multisplitové klimatizace pro domy a kanceláře, trvá instalace i několik dní.

Jak spolupráce s námi probíhá? Podívejte se na stránku Jak pracujeme.

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.