Prosklené plochy autosalonu lákají kolemjdoucí, ale uvnitř bylo v létě vedro k zalknutí. Jak jsme vyřešili chlazení v DACIA Opportunity

Už čtyři roky se tu personálu v létě lépe pracuje a zákazníci si v létě často pochvalují, jak je tu oproti venkovním teplotám příjemně. Tři větší klimatizační jednotky LG zvládnou vychladit celý prostor autosalonu a jejich moderní design se zaoblenými rohy do prostor autosalonu hezky zapadá.

„V létě tu bývalo neskutečné vedro.“ Tak popisuje atmosféru v autosalonu DACIA Opportunity v Brně–Líšni prodejce Petr Lužný. Autosalon má velká prosklená okna, aby do interiéru dobře viděli kolemjdoucí. Velká okna ale mají i své nevýhody – vnitřní prostory se skrz ně v teplých dnech ohřívaly na nesnesitelnou teplotu. 

Vysoké teploty v interiéru obchodu nesvědčí – koupě auta většinou není otázka pár minut, zákazníci často tráví v prodejně i několik hodin. Jako prodejce chcete, aby se u vás zákazníci cítili příjemně, ne aby se nemohli dočkat, až odejdou. Nehledě na to, že nepříjemné vedro je nekomfortní také pro zaměstnance, kteří na prodejně tráví celý den.

V autosalonu DACIA jsme instalovali klimatizaci před 4 lety. Prodejce Petr Lužný potvrzuje, že úroveň komfortu v prostorách se tím výrazně zvýšila, což kvitují i zákazníci. „V létě, když lidi přijdou zvenku, často slyšíme: ‚Jé, vy tady máte příjemně‘“, dodává.

Závěsné klimatizační jednotky se zaobleným rohy se hodí k vystaveným vozům

Pro prodejnu DACIA jsme vybrali tři podstropní jednotky značky LG o výkonu 10,6 kW (s celkovým výkonem 31,8 kW). Zvenčí je jedna centrální venkovní jednotka. Jde o tzv. systém VRV, určený pro větší administrativní budovy. Jde o větší jednotky, než jaké bývají v domácnostech nebo kancelářích. Jsou v jednoduchém moderním designu, který se do prostor autosalonu skvěle hodí. 

„Když přemýšlíme nad návrhem klimatizace pro konkrétní prostory, vždycky bereme v potaz více faktorů. Roli nehraje jenom výkon klimatizačních jednotek a výměra prostor, ale také to, v jakém je místnost designu a jak se do ní vybrané jednotky hodí. A rovnou zvažujeme i to, kde přesně jednotky v prostoru umístíme, tak aby nikde nepřekážely, nefoukaly někomu přímo od obličeje a podobně. Stejně tak důkladně zvažujeme umístění venkovních jednotek. U těch je cílem je spíš schovat,“

popisuje zakladatel ENCOFA Václav Pejřil postup, který praktikuje u každé zakázky.

V autosalonu DACIA jsme vybrané klimatizační jednotky LG nainstalovali přímo pod strop. Jsou nenápadné, ale přesto účinné. Tři jednotky zvládnou vychladit celý prostor autosalonu.

Aby se klimatizace personálu v autosalonu jednoduše používala, nainstalovali jsme v prodejně k jednotkám i ovládací panel. Kromě toho, že si zaměstnanci na panelu regulují, na kolik stupňů mají jednotky chladit, lze přes panel nastavit také automatické zapínání a vypínání ve chvílích, kdy v autosalonu nikdo není. I v parném létě tak zaměstnanci přicházejí do příjemně vychlazených prostor – klimatizace se automaticky zapne v nastavený čas ještě před začátkem otevírací doby. 

Petr Lužný z DACIE se nám svěřil, že většinou není potřeba, aby klimatizace byla na prodejně zapnutá nepřetržitě. „Zapínáme ji většinou na nějakou dobu, než se prostory vychladí na příjemnou teplotu, pak jednotky vypneme. Hodně se tu větrá, protože často otevíráme dveře k nájezdu a výjezdu vozidel, takže se tu vzduch přirozeně mísí. To je příjemné,“ pochvaluje si prodejce.

Závěsné jednotky pod stropem jsou tiché a výkonné. Do prostor autosalonu se jejich zaoblený design perfektně hodí.

ENCOFA byla pro DACIA Opportunity jasná volba

S lidmi z DACIA jsme se v ENCOFA znali – v Opportunity už od roku 2016 pořizujeme firemní auta. Když v autosalonu začali řešit klimatizaci, oslovili rovnou nás. Věděli, že jsme prověřený dodavatel, kterému záleží na výsledku a kromě samotných jednotek zajistíme i perfektní servis.

To prodejce Lužný potvrzuje: „Jednou ročně na jednotkách děláme pravidelný servis, vždy před sezónou. ENCOFA se o všechno postará a všechny jednotky i po 4 letech perfektně fungují. Profesionálně probíhala i montáž. Pracovníci ENCOFA vše zajistili, nainstalovali klimatizaci, uklidili po sobě, neměli jsme s tím žádnou práci,“ pochvaluje si.

„Rychlá instalace, profesionální vystupování, perfektní úklid. Na tom si v ENCOFA zakládáme. Instalaci nám usnadňuje i to, že nad tím, kudy povedou trasy chlazení, přemýšlíme samozřejmě už ve fázi návrhu. Tak, abychom se nejméně narušili interiér a aby bylo potřeba co nejméně průvrtů. Když už vrtáme, je to velice přesné jádrové vrtání, které se často popisuje jako ‚čisté‘ vrtání,“

upřesňuje Václav Pejřil z ENCOFA.

Dodávka klimatizačních jednotek a následný servis nadchly Petra Lužného natolik, že se rozhodl objednat si od nás klimatizaci i do svého bytu. „Bohužel to neprošlo přes předsedkyni SVJ. To mi přitom ENCOFA nachystala všechny podklady, které byly k rozhodnutí potřeba,“ krčí prodejce rameny. 

Poklady pro SVJ nebo projektová dokumentace ke vzduchotechnice — to je pro nás běžná součást práce. Zajistíme cokoliv, co zákazník potřebuje — nachystáme potřebné dokumenty tak, abyste měli celý proces co nejjednodušší.

„Rozumíme tomu, že pokud si musíte nechat schvalovat investici do klimatizace, máte poměrně složitou situaci. SVJ nebo třeba pronajímatel po vás chce vysvětlení a často i dokumentaci. My zákazníkům běžně se vším pomáháme. Za ty roky praxe už víme, co chce většinou vidět schůze SVJ, chystáme i dokument, kde jsou odpovědi na často kladené otázky. Typicky je to popis toho, jak bude probíhat instalace, s důrazem na to, že budou dodržena veškerá bezpečnostní i protipožární pravidla. Totéž zajímá pronajímatele – to se nejčastěji týká firem, které jsou někde v nájmu.“

Václav Pejřil, zakladatel ENCOFA 

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.