Jak správně vybrat klimatizaci

Léto se blíží a klimatizace bude brzy vaším oblíbeným pomocníkem. Vybírat je ale třeba s rozmyslem. Ovšem nebojte se. Stačí se držet několika jednoduchých rad a výběr zvládnete levou zadní.

Potřebujete novou klimatizaci, ale nevíte, kde přesně začít hledat a na co se při výběru koukat? Není toho moc, nebojte se.

Na co při výběru klimatizace nesmíte zapomenout?

Ještě, než vůbec začnete svou vysněnou klimatizaci vybírat, musíte si sestavit priority a ujasnit si, které parametry jsou pro vás klíčové. Zamyslete se. Počítáte každou korunu a řešíte proto hlavně, kolik bude klimatizace stát? Nebo vám je částka tak nějak jedno, ale máte představu o opravdu cool ochlazení? Případně řešíte každou součást vašeho interiéru, chcete ho mít dokonalý ve všech směrech, a proto pro vás bude jasnou volbou nějaká designová klimatizace? Existuje mnoho pěkných kousků, které nevypadají jen jako velká bílá krabice, takže si přijdou na své i esteticky založení jedinci.

A pozor. Když byste se náhodou nemohli rozhodnout, kde bude pro klimatizaci ideální místo, pak si můžete pořídit mobilní klimatizaci. Ta vyřeší nejen vaše designové dilema, ale zároveň vám umožní přenést si ji zrovna tam, kde bude nejvíce potřeba. Pod strop naopak přijdou nástěnné klimatizace.

Můžete ale být klidní. Typů klimatizací je plno, takže alespoň jedna z nich vyhoví všem vašim potřebám. A určitě se najde i nějaká příjemná tichá klimatizace do domácnosti.

Neupečte se, aneb bez pořádného výkonu to nejde

Při výběru klimatizace byste měli v prvé řadě sledovat i výkon klimatizace. To je totiž ten nejdůležitější parametr. To on vám zaručí, že se doma v létě neupečete. Obecně platí logická zákonitost. Čím větší místnost, tím větší výkon potřebujete. Zároveň ale nesmíte elektrickou síť v dané místnosti přetížit, takže musíte přemýšlet i nad tím, kolik spotřebičů v místnosti máte. Pokud je těch velkých spotřebičů - jako je třeba televize, sporák, pračka, nebo lednice - více, mohou celkový výkon klimatizace snížit.

Stejně tak je potřeba zohlednit i fakt, kolik osob se v místnosti spolu s klimatizací bude nacházet. Člověk totiž vydává přibližně 100W tepla, což rozhodně není málo. Chcete tedy klimatizovat zasedací místnost s deseti lidmi? Musíte výkon zvýšit o 1kW!

Pro lepší přehled tu máme tabulku, která vám prozradí, do jakého prostoru se která klimatizace hodí.

Objem klimatizovaného prostoru Výkon klimatizace
do 37 m3 1,5 kW
do 50 m3 2,0 kW
do 65 m3 2,5 kW
do 90 m3 3,5 kW
do 140 m3 5,0 kW
do 200 m3 7,0 kW

Nezanedbatelným parametrem je samozřejmě i značka. Pokud byste chtěli doporučení, tak LG klimatizace patří mezi ty osvědčené.

Osvěžte se úsporně

Cenu klimatizace ovlivňují i celkové náklady na její provoz. Když chcete klimatizaci používat celoročně – v létě na chlazení, v zimě na ohřívání – je třeba uvažovat nad koupí sice dražšího, ale ve výsledku úspornějšího zařízení. Pokud však chcete klimatizaci využívat jen příležitostně, pak vám bude stačit levnější varianta.

Nechte montáž na profících

Posledním důležitým parametrem při výběru je to, jestli firma u které klimatizaci kupujete, poskytuje i montáž a servis klimatizace - záruční a pozáruční - a případné opravy klimatizace.

Při nákupu přes internet si proto přesně zjistěte, co všechno celková cena klimatizace zahrnuje. Dobře je také zamyslete se nad tím, jestli máte dostatek zkušeností a potřebné nářadí k tomu, abyste si klimatizaci namontovali sami. Varianta s montáží je ale rozhodně výhodnější, protože vám postačí všechno pár kliknutími objednat, a pak už jen sledovat, jak se vaše klimatizace uvádí do provozu. A pak si ji můžete jen užívat a užívat

Zjišťujte, zjišťujte, zjišťujte…

Klimatizací je opravdu velké množství. Ztrácíte ve všech těch informacích? Zjistěte si nejdřív v našem článku, jaké možnosti vám klimatizace nabízí a co od nich čekat nebo nám rovnou zavolejte o radu na +420 722 020 777

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.