Příběhy spokojených zákazníků

Nejsme žádní zelenáči. Chladíme tisíce domácností, stovky firem a specifických objektů od hal přes nemocnice, laboratoře až po serverovny. Pracujeme rychle a čistě. Přesvědčte se sami.

Mountfield

Podívejte se na realizace u našich klientů

Klimatizace v rodinném domě rychle vychladí i prosklený obývák o 100 m2 a na přelomu sezón se s ní dá efektivně přitápět

Pro rodinný dům ve Velkých Bílovicích jsme dodali komplexní řešení: klimatizaci a rekuperaci. Stropní klimatizační jednotky Daikin udržují příjemnou teplotu v celém domě, včetně prostorné obývací části s velkými okny. Rodina majitele si pochvaluje výkon jednotek a jejich tichý provoz a potvrzuje, že život bez klimatizace si už nedokáží představit.

Celý článek

Prosklená jižní strana domu v létě ohřívala obytné prostory až na 29 stupňů. S klimatizací se rodině žije lépe

Příjemnější klima a komfortnější bydlení. Podle majitele domu v Tvarožné (okres Brno–venkov) se jeho rodině investice do klimatizace vyplatila, instalace proběhla během pár dní a život rodiny nijak neomezila. Přečtěte si, jak Martin K. hodnotí svou zkušenost se službami ENCOFA.

Celý článek

Videoreportáž: Rodinný dům Rozstání - z obav se stala láska na celý život

Co vše se musí probourat? Jak budou vypadat instalační lišty? A opravdu bude provoz tak drahý, jak říkali přátelé? Mladá rodina v novém domku se klimatizace zprvu bála, probdělé letní noci je ale přiměly strach překonat.

A nelitují. Díky mobilní aplikaci si doma pohodlně vyvětrají a vychladí už cestou z práce. Ráno dokonce klimatizaci zapínají místo podlahového topení. Je to prý mnohem rychlejší a náklady jsou nízké. Instalace zařízení se navíc obešla bez sbíječky i kladiva. Za necelé tři hodinky bylo hotovo.

Jak se mladé rodině s novou klimatizací žije, které funkce si nejvíc oblíbili a co je překvapilo na hladké montáži? 

Česká televize – jak klimatizace v celé budově zachránila nejedno vysílání

Specifická místa a objekty | Samsung | 2017

Zamlžený objektiv, orosený moderátor a kompars schovaný v lednici… Jen zlý sen? Omyl! Takto dříve vypadal běžný letní den v brněnských studiích České televize.

Kompletní stěhování do multifunkční budovy v Líšni bylo skvělou příležitostí k instalaci nové klimatizace. Melo to ale háček. Montáž jsme museli zvládnout po nocích, aby nedošlo k sebemenšímu omezení chodu televize. Nic, co by naši technici s pořádnou zásobou Red Bullů nezvládli.

Zenit – celou pracovní směnu teď zvládají v suchém triku

Velké průmyslové budovy | LG | 2018

Vychladit výrobní halu není nic jednoduchého. O správné funkčnosti kromě výkonu vzduchotechniky rozhoduje především dobrá cirkulace vzduchu. Zařízení jsme proto instalovali do výšky a osadili ho distribučními rukávy. Spokojené zaměstnance jezdíme pravidelně kontrolovat při čištění a revizi.

Hotel Allvet – užijte si vedrem nerušený pobyt v nádherném resortu

Specifická místa a objekty | LG | 2020

Po probdělých letních nocích by se návštěvníkům hotelu jen těžko chtělo využívat špičkové wellnes a sportovní služby, které areál nabízí. V pokojích, saloncích i restauraci je teď stabilní klima, ať už venku řádí vichřice, nebo panují tropy.

Kompletní vedení klimatizačních jednotek jsme navíc schovali do zdí a stropů, aby jediná lišta nekazila vyladěný interiér budovy. Chce to vidět? Přijeďte se podívat. Za naše slovo ručíme.

Fakultní nemocnice Olomouc – lékaři i sestry mají důležitější práci, než otírat si čelo

Specifická místa a objekty | Daikin | 2017–2018 | Olomouc

Lůžkové pokoje pacientů, sesterny, ordinace nebo vyšetřovny – tam všude mají od září roku 2018 čistý vzduch se stabilní teplotou. Zařízení Daikin jsme instalovali při celkové rekonstrukci budovy v koordinaci se stavbou do všech šesti pater, dokonce i za chodu jednotlivých oddělení při dodržení nejpřísnějších podmínek. Patra mají vlastní centrální ovládání a v každém pokoji jsou detektory pro únik paliva.

IPG Plasty – chládek mají u strojů i v kanceláři, ať si nezávidí

Velké průmyslové budovy | LG | 2016–2017 | Vrbno pod Pradědem

Instalace vzduchotechniky mimo pracovní dobu je už takovou naší specialitou. 20 kusů kanálových jednotek LG s distribučním rukávem jsem bez omezení provozu namontovali i do výrobní haly ve Vrbně pod Pradědem a Miloticích nad Bečvou.  

Podle vlastního projektu jsme se popasovali s instalací nad úroveň jeřábové dráhy. Jednotlivé zóny výrobní haly i kanceláře mají vlastní ovladače.

Městský úřad Šternberk – státní správa na úpatí Jeseníků šlape jako hodinky, proč asi?

Administrativní prostory | LG | 2015 | Šternberk

Říká se, že paní z podatelny ještě nikdo neviděl zamračenou. Dáme ruku do ohně, že za to může centrální ovládání klimatizace, které jsme nechali právě v její kanceláři. S úsměvem kontroluje klima v celé budově. A abychom nenarušili vzhled této historické památky, venkovní jednotky jsme schovali do malé externí stavby kousek od obvodové zdi.

TEN Centrum – dopřejte svým pracovníkům podmínky, které si zaslouží

Administrativní prostory | Daikin | 2020 | Praha

Klimatizační řešení (chlazení i topení) velké kancelářské budovy jsme projektovali ve spolupráci s Daikinem a instalovali za běžného pracovního provozu bez jakéhokoliv omezení zaměstnanců. 

Centrální řízení se pyšní vzdáleným přístupem a monitoringem, nechybí ani funkce rozpočtu elektrického příkonu v jednotlivých místnostech. Pravidelný servis je pro nás samozřejmostí.

MaxProperty – místo, kde by chtěl pracovat snad každý

Specifická místa a objekty | Toshiba | 2017–2019 | Praha

Málovídáne spojení pracovních, relaxačních a ubytovacích prostor nabízí nově zrekonstruovaný objekt v Praze spravovaný společností MaxProperty. Od roku 2017 chladíme vše od servroven po kuchyňky.

V budově kombinujeme splitové a multisplitové řešení, pro velké společné prostory jsme zvolili klasické vzduchotechnické potrubí, které v našem provedení elegantně doplňuje moderní ráz interiéru. Posuďte sami.

Oborová zdravotní pojišťovna – pojistí na vše, kromě vedra, to neznají

Administrativní prostory | Daikin | 2018 | Praha

Investor míní, Encofa mění – když je potřeba, abychom vždy odvedli maximum. Jako když jsme prosadili náhradu čerpadel kondenzátů na bezzávadový samospád pro co nejhladší provoz a maximální funkčnost klimatizací Daikin v budově pražské Oborové zdravotní pojišťovny.

Centrální zařízení pro kanceláře i společné prostory je vybaveno vzdáleným přístupem a monitoringem pro dokonalý přehled o 196 vnitřních a 28 venkovních jednotek.

Dacia Brno – aby výběr nového vozu nic nerušilo

Specifická místa a objekty | LG | 2019 | Brno

Pro autosalon Dacia Brno jsme sami navrhli projekt tak, aby klimatizační zařízení dokonale zapadla do vyladěného interiéru. Zároveň jsme si museli poradit s potlačením vysoké tepelné zátěže od velké prosklené plochy. A výsledek? Tří nástěnných jednotek LG s jednoduchým ovládáním jedním ovladačem si při nákupu nového auta ani nevšimnete.

Potřebujete radu?

Řekněte si o nezávaznou konzultaci

Chcete poradit, jaké řešení je pro vaše firemní prostory nejvhodnější? Rádi vám řekneme náš odborný názor. Za kolik? Zdarma. Proč? Protože plánovat se vyplatí - i nám!

S výběrem toho správného zařízení vám rádi poradíme a naceníme přesně na míru

Naše produkty poctivě testujeme. Ručíme vám za to, že společně vybereme to nejlepší řešení. Stačí, když nám na sebe necháte kontakt a my se ozveme, než řeknete švec. 

Nikdy žádné nevyžádané telefonáty mimo nabídky na míru pro vás. Slibujeme.

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.

nebo

Showroom klimatizací CZ

Prohlédněte a vyzkoušejte si klimatizace v novém showroomu

Adresa: Rohlenka 260, 664 51 Jiříkovice
Otevírací doba: Po - Čt: 8:00 - 16:30
Pá: 8:00 - 13:00
vždy po předchozí domluvě
Telefon: +420 722 020 777
+420 723 820 007