Jak poznat, že s vaší klimatizací není něco v pořádku?

Neštěstí prý nechodí po horách, ale po lidech. A někdy zabloudí až do obýváku k vaší staré klimatizaci…

Co je v pořádku a co rozhodně ne? A jak se zachovat, když vaše klimatizace „začne zlobit“? Podívejte se na nejčastější servisní dotazy našich klientů.

Neštěstí prý nechodí po horách, ale po lidech. A někdy zabloudí až do obýváku k vaší staré klimatizaci…

Co je v pořádku a co rozhodně ne? A jak se zachovat, když vaše klimatizace „začne zlobit“? Podívejte se na nejčastější servisní dotazy našich klientů.

Každý z nás má někdy starostí nad hlavu, od manželky a dětí až po nepříjemně se blížící deadline v práci. Abyste všechno zvládli s chladnou hlavou, je správné fungování klimatizace stěžejní.

Proto, pokud máte, byť jen podezření, že s vaší klimatizací není něco v pořádku, zbystřete. Klimatizace si zaslouží pozornost a v těchto případech obzvlášť:

Podivné zvuky

Jeden z nejčastějších dotazů, kterým se naši servisní technici věnují, jsou prapodivné zvuky linoucí se z klimatizace při jejím provozu. Podobně jako bolest nebo teplota u lidského těla, nepřirozený zvuk patří k jasným sdělením, že něco skutečně není ok.

Chrastění v klimatizaci

Nejčastěji se setkáváme s „chrastěním“. O co pravděpodobně půjde? Obvykle žádná tragédie, o pozornost si vás žádá zanesený filtr. Klimatizace pracuje jako výkonný čistič vzduchu, zachytává nežádoucí částice a je zásadní věnovat jejímu čištění potřebnou péči. Pokud ji přece jen pod návalem každodenních povinností občas trochu podceníte, připomene se.

Při výměně filtrů postupujte podle instrukcí od montérů či dle návodu. Neváhejte se samozřejmě ozvat našim servisním technikům, kteří rádi poradí, případně i fyzicky pomůžou.


Čištění klimatizace objednávejte na telefonu: +420 721 888 008
 

 

Pískot v klimatizaci

Pokud stoprocentně víte, že nepíská v uších vám, ani si vás potomek zrovna nehvízdá nějakou moderní melodii z Youtube, můžete hledat původce podivného „pískotu“ i v klimatizaci.

Nejpravděpodobnější součástkou, která má pištění na svědomí, bude sací ventilátor. Přirozené opotřebení klimatizace, stáří nebo i nesprávná údržba může způsobit odchylku ve správném proudění vzduchu a způsobit nepřetržitý pískot. Opět se nejedná o fatální situaci. Sejměte kryt a je možné, že nerovnost, odchylku, a tedy zdroj pískotu uvidíte sami. Ovšem pro dobrou radu a odbornou pomoc se opět s klidným srdcem obraťte na nás, profesionály.

Podivný zápach

V našich domovech se chceme cítit komfortně a útulně, proto pokud se místností nese jakákoli nelibá vůně, jitří se naše mysl i pocit pohody. Pokud se „dočicháte“ až ke klimatizaci, a ne k odpadkovému koši, můžeme nabídnout následující hypotézy.

Nezkazilo se něco?

Pokud váš nos hlásí nepříjemný odér, zkuste se znovu zamyslet, kdy naposled jste čistili filtr. Ano, znovu. Pokud není klimatizace ve své nejlepší kondici a pamatuje už nějaký ten pátek nebo dokonce desetiletí, může mít i samotný filtr značně zkrácenou životnost. Vaše pravidelná péče a čištění filtru znamenají pro zařízení i vaši domácí pohodu skutečně hodně.

Nepálí se něco?

Připomíná vám ta podivná „vůně“ spíš pálící se součástku nebo plast? Tak tady už prst nahoru! Určitě doporučujeme co nejdříve klimatizaci vypnout a odpojit od elektrického proudu. Starší klimatizace i technologie mohou po letech skutečně pozlobit více, než je zdrávo. Proto se určitě nedržte zpátky a obratem zavolejte našim technikům pro radu a odborný zásah.

Záruky od Encofy

Konec dobrý, všechno dobré. Proto vám na závěr prozradíme sladké tajemství. Pokud máte klimatizaci od nás, od Encofy, není se čeho bát. Instalujeme pouze osvědčené klimatizace předních výrobců, kteří mají vše promyšleno do posledního šroubku a komponenty jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů.

Jako naši klienti automaticky čerpáte výhodu pětileté záruky (60 měsíců!), a když by opravdu „čert na koze jezdil“, tak naši šikovní sympatičtí servisáci jsou u vás coby dup.


Více k údržbě klimatizací najdete na našich stránkách zde.
 

Ozvěte se nám

Chcete mít doma příjemně? Ozvěte se nám! Rádi vám zpracujeme nabídku na míru, jejíž součástí je i obhlídka na místě. Nezávazně a zdarma. Pošlete zprávu nebo nám zavolejte na +420 722 020 777.


Ochrana osobních údajů

Děkujeme za důvěru! Ozveme se během několika hodin

Zatím se pokuste to vedro vydržet. Nebojte, dnes už naposledy.